GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 3317534
*
nr 331 7534
Urna
keramik, Upsala-Ekeby h. 33
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 17:46:38
1
350 kr
9/10 20:48:32
2
250 kr
10/10 12:13:35
3
400 kr
10/10 16:02:29
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik upsala-ekeby h urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
*
Urna
nr 331 7534
Urna
keramik, Upsala-Ekeby h. 33
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 17:46:38 | 1 | 350 kr |
9/10 20:48:32 | 2 | 250 kr |
10/10 12:13:35 | 3 | 400 kr |
10/10 16:02:29 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik upsala-ekeby h urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41 -
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53